Lazer epilasyon konfor değil bir tedavi yöntemidir.

Merkezimizde ince ve kalın tüyler için cihazlarımız bulunmaktadır. Tek bir cihaz ile sonuç almanız maalesef ki mümkün değildir, bu nedenle ilk seansınızda eğer ki tüyler kalın ise, Alex lazer epilasyon cihazı ile ince ise Diode cihazı ile işleme başlatılırsınız. Öncelikle muayene olup daha sonra uzman estetisyenlerimiz tarafından belirlenen cihaz ile işleminiz gerçekleşir. Merkezimizde kullanılan lazer epilasyon cihazlarımız sağlık standartlarına uygun ve FDA onaylıdır.

Lazer epilasyon aynı zamanda batık problemlerinizi tamamen yok eder. 6-8 seansta eğer kıl yapınız ve ten renginiz uygun ise %85 oranında sonuç elde edilir. Buz başlıklı lazer epilasyon sayesinde acı oranı minimum düzeydedir. Ayrıca merkezimizde kesinlikle jilet uygulaması yapılmamaktadır kısaltma cihazı ile yüzeysel uzunluğu kısaltılarak işleminiz yapılır. Tüm vücut lazer epilasyon yaklaşık olarak 30-45 dakika sürmektedir.

Lazer epilasyon günümüzde artık çok yaygın olup kıl için yapılabilecek en güzel ve kalıcı bir tedavi yöntemdir. Herhangi bir yaş sınırlaması olmayıp ergenlik dönemine girmiş tüm bireylere yapılabilir.

 

 

 

Soru – Cevap

  • Lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorum kaç seansta biter?

Lazer epilasyon kişinin kıl yapısı ten vergi ve hormanel durumuna göre değişiklik gösterebilir. Normal şartlarda 6-8 seans aralığında %85 oranında sonuç alabilirsiniz. %100 olarak bitme maalesef ki söz konusu değildir. Hormanlarınız çalıştığı sürece 6 ayda bir veya yılda bir şeklinde kalan tüyler için tarama seansları yapılırsa çok daha sağlıklı ve başarılı bir tedavi olur.

  • Hormonel bozukluğa sahip olan insanlar lazer epilasyon yaptırabilir mi ?

Evet yaptırabilir herhangi bir zararı yoktur. Tedavi eşliğinde lazer epilasyon yapılırsa eğer ki etkinliği daha yüksektir. Polikistik over veya tiroid hastalarının da

istenmeyen bölgelerinde (Göğüs ucu, göbek, popo üstü, bel, sırt vs. )  oluşan tüyler çok rahatsız edicidir. Bu nedenle yapılması en doğrusudur.

  • Lazer epilasyon yapılırken jilet kullanımı doğru mudur?

Hayır, kesinlikle önerdiğimiz bir işlem değildir. Jilet kullanımında bizim gözle göremediğimiz çok sayıda ayvacık tüyü bulunmaktadır. Ve bu tüylere jilet yapıldığı takdirde hem iki katı artış yaşanır hem de seanslarınız uzamış olur. Jilet, ağda, epilatör gibi işlemler uygulanmamalı. Bizim önerimiz kesinlikle kısaltma cihazlarıdır. Yüzeysel kısalttığı için sadece kılın uzunluğu kısalmaktadır, kökten bir uygulama kesinlikle önerilmez.

  • Lazer epilasyonda yaş sınırlaması var mıdır?

Ergenlik dönemine girmiş her birey lazer epilasyon işlemi yaptırabilir.

  • Gebelik durumunda lazer epilasyon yapılabilir mi?

Evet doktorunuza danışarak normal bir gebelik sürecinde iseniz herhangi bir düşük riskiniz söz konusu değil ise yaptırabilirsiniz. Ancak ;İlk 3 ayında lazer epilasyon uygulaması genellikle önerilmez.

  • Hangi durumlarda lazer epilasyon yapılmaz ?

Lazer epilasyon yaptıracak olan bireyin cildinin öncelikle sağlıklı olması gerekmektedir. Akut bir iltihabi durumunun olmaması gerekmektedir, direkt olarak uçuğun üzerine yapılmamalıdır, egzama olan bölgeye işlem uygulanmamalıdır, siğil olan bölgeye yapılmamalıdır, vajinal bölgede akut devam eden akıntı var ise lazer epilasyon yapılmamalıdır, kişini kalp pili var ise, yoğun bir şekilde güneşe maruz kalmış ve hassasiyet oluşmuş olan ciltlere, solaryuma girmiş olan kişiler normal cilt rengine dönmesi beklenerek 3-4 hafta gibi bir süre sonrasında yapılabilir. Ayrıca roaccutane tedavisi gören bir kişiye uygulama yapılmaz ve tedavi süreci biten bir kişinin lazer epilasyon yaptırabilmesi için  hassasiyetine bağlı olarak 6 ay – 1 yıl gibi bir süre geçmesi gerekmektedir.